MIKROINKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SOPOCIE
Zakończenie realizacji projektu Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie. « | »Seminarium: “Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski. Rejestracja 2018 w pigułce” « | »Targi ANUGA 2017 « | »ERASMUS DLA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW (ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEUERS). « | »Już 1 sierpnia rozpoczyna się nabór wniosków w ramach Poddziałania 1.1.1 Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne « | »Weź udział w targach branży farmaceutycznej CPhI - Frankfurt, 24-26 października 2017 « | »Jak zagrać w europejskiej Lidze Mistrzów innowacji? - część 2 « | »REACH 2018 - obowiązek rejestracji substancji przez przedsiębiorców. « | »Inspirujący bunt, czyli jak odnaleźć własną drogę w międzynarodowym biznesie - wakacyjne Coffitivity, 19 lipca w Sopocie « | »Jak zagrać w europejskiej Lidze Mistrzów innowacji? - część 1 « | »EXPORT PROFESSIONALS - cykl seminariów pro-eksportowych dla pomorskich przedsiębiorców już od czerwca « | »Szkolenia z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego dla przedsiębiorców. « | »Dotacje dla przedsiębiorców na projekty B+R « | »Spotkanie informacyjne w Gdańsku: „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców – możliwości finansowania badań i innowacji w perspektywie 2014-2020”, Gdańsk, 23 czerwca 2017 « | »Czy Twoja firma jest gotowa na innowacje? Sprawdź z nami jej potencjał i skorzystaj z Innovation Health Check! « | »Pomorzanki w Biznesie - II nabór wniosków « | »Zaproszenie na spotkania informacyjne dla wnioskodawców, Gdańsk, 30 maja 2017 « | »Weź udział w rozmowach B2B i znajdź nowych partnerów handlowych podczas targów Subcontracting ITM Polska 2017 « | »Orły Wprost 2017 regionu pomorskiego - 25 maja w Sopocie « | »Perspektywy eksportowe na rynkach Ameryki Łacińskiej - otwarte spotkanie, 23 maja w Gdyni « | »
LICZNIK ODWIEDZIN
238427


Czy Twoja firma jest gotowa na innowacje? Sprawdź z nami jej potencjał i skorzystaj z Innovation Health Check!

Czy Twoja firma jest gotowa na innowacje? Sprawdź z nami jej potencjał przez Innovation Health Check! 

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza firmy MŚP z województwa pomorskiego do bezpłatnego skorzystania z audytu innowacji – Innovation Health Check. 

Dlaczego warto?

Długoletnie badania wskazują, że ponad 50% firm, które nie wdrażają innowacji upada przed upływem 10 lat. Profesjonalne zarządzanie innowacjami niesie za sobą wiele korzyści, wśród których można wymienić skuteczniejszą realizacją projektów biznesowych m.in. poprzez skrócenie czasu realizacji i jednocześnie efektywniejsze wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa. Firmy odnoszące sukcesy w obszarze innowacji są świadome kluczowej roli nieustannego analizowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie i w jego otoczeniu. Pozwala to aktywniej reagować na pojawiające się szanse i zagrożenia rynkowe, co w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu biznesowego.
 
W odpowiedzi na potrzeby firm wysokokonkurencyjnej gospodarki agencja Enterprise Ireland opracowała narzędzie Innovation Health Check wzmacniające świadomość roli zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwach i wpływu innowacji na sukces w biznesie. Ponadto narzędzie dostarcza obiektywnych informacji na temat zarządzania innowacjami i oceny działalności firmy.
 

Jak to działa?

Audyt innowacyjności Innovation Health Check zakłada kompleksowe i wieloaspektowe podejście do oceny poziomu zarządzania innowacjami. Usługa opiera się na przeprowadzeniu analizy porównawczej (benchmarking) z innymi przedsiębiorstwami, które wzięły udział w badaniu. W tym celu konsultant ośrodka sieci Enterprise Europe Network, pełniąc rolę moderatora dyskusji, przeprowadza wywiad z przedstawicielami firmy. Scenariusz dyskusji zakłada uzyskanie możliwie jak największej ilości informacji o przedsiębiorstwie w oparciu o 6 zdefiniowanych sekcji, pogrupowanych w 2 kluczowe obszary badania:
 
 
               
Badanie dostarcza odpowiedzi na to, w jaki sposób przedsiębiorstwo analizuje potrzeby swoich klientów, jak zarządza procesami generowania i rozwijania pomysłów i jak ostatecznie firma komercjalizuje nowe produkty. 
 
Zebrane informacje są analizowane i syntetyzowane, co pozwala obiektywnie ocenić, czy w danym przedsiębiorstwie panują sprzyjające warunki do wdrażania innowacji. Dzięki wsparciu doradczemu klienci otrzymują rekomendacje dot. optymalnych rozwiązań dla obszarów wymagających usprawnień.
 
 

Co zyskujesz?

Korzyści dla firmy: 
  • porównanie z otoczeniem i konkurencją – wyniki badania w postaci analizy porównawczej umożliwiają sprawdzenie przedsiębiorstwa na tle całej Europie, 
  • nieodpłatny dostęp do sprawdzonego w praktyce przez międzynarodową sieć ośrodków Enterprise Europe Network (blisko 600 całym świeci) profesjonalnego narzędzia usankcjonowanego przez Komisję Europejską,
  • aktywizacja dyskusji i inspiracja do szerszej analizy funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa. 
 
Zalety Innovation Heath Check:                                              
  • przystępny i nieskomplikowany kwestionariusz dostosowany potrzeb firm, w tym również start-upów, 
  • ustrukturyzowany i moderowany wywiad nt. zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie. 
 

O usłudze:  

Narzędzie Innovation Health Check zostało stworzone przez Enterprise Ireland, agencję rządu irlandzkiego wspierającą rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Metodologia badania bazuje na ponad 20-letnich doświadczeniach w zakresie benchmarking przedsiębiorstw. Enterprise Ireland jako członek sieci Enterprise Europe Network pomaga najlepszym irlandzkim przedsiębiorstwom w zakresie: eksportu, inwestycji w badania i innowacyjność, zwiększania produktywności, finansowania i praktycznego wspierania rozwoju. 

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”, jako jedyny w województwie pomorskim posiada licencję do przeprowadzania oceny Innovation Health Check. Nasi konsultanci posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości pozyskiwania dotacji inwestycyjnych z UE na rzecz wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności w firmach sektora MŚP.

 

Kontakt: 

Wszelkich informacji udziela:
Marcin Stolarek, ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”, e-mail: marcin.stolarek@swp.gda.pl, tel. 58 350 51 40 lub 796 704 730 
 
 

<< Powrót